Podsumowanie 2016 roku !

• autor: Grzybinho_22, 2016-12-31 13:59

Wszystko kiedyś dobiega końca, tak też czas na kolejny rozdział naszej historii. Historii, która jest obecnie tworzona przez rzeszę młodych piłkarzy w Łukowicy. Rok 2016 był przełomowy pod względem ilości drużyn, odbytych jednostek treningowych i  innych wydarzeń. Zachęcam do zapoznania się z treścią zawartą w rozwinięciu.

Cofając się o 12 miesięcy wstecz zastajemy drużynę orlików liczącą około 30 zawodników, trenującą pod okiem trenera Mariusza Tokarczyka oraz biorącą udział w rozgrywkach ligowych. Oprócz orlików trenuje 12 osobowa grupa żaków i 10 osobowa grupa skrzatów. Najmłodszymi opiekuje się trener Łukasz Pietrzak.

Stan obecny: 100 zawodników w 4 kategoriach wiekowych!

"Sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie"

A wracając do korzeni, było to tak:

17 stycznia - Żaki na turnieju charytatywnym w Limanowej "Zagraj z nami dla Kuby"

18 stycznia - sparing orlików z Akademią Sandecja 2006 w Łącku

24 stycznia - turniej żaków w Mordarce

29 - 31 stycznia obóz orlików w Obidzy

21 lutego - turniej charytatywny w Limanowej - dla Wojtka Ślęzaka

28 lutego - bieg żołnierzy wyklętych w Przyszowej

5 marca - sparing z Beniaminkiem Krosno w Krośnie

26 marca - wyprowadzenie piłkarzy na mecz Sandecja - Zawisza Bydgoszcz

FILM: https://www.youtube.com/watch?v=clmgvGOCX2o&feature=youtu.be

31 marca - zakończenie zajęć z kickboxingu trwających od 1 listopada 2015

FILM:https://www.youtube.com/watch?v=CCUrTIHKn7A

10 kwietnia - zakończenie Ligi Popradzkiej trwającej od grudnia 2015

17 kwietnia - rozpoczęcie mistrzostw Deichmanna - rywalizacja przez 7 kolejnych niedziel w Nowym Sączu

1 kwietnia - 15 czerwca - 1 Liga Orlików w Limanowej. Łącznie 12 spotkań, zdjęcie z najbardziej emocjonującego w Kamienicy, gdzie przegrywając 3:0 nasi chłopcy zakończyli mecz zwycięstwem 5:3!

7 sierpnia - turniej rocznika 2006 w Łukowicy, Jadamwoli i Przyszowej

10 sierpnia - do drużyny dołącza trener Dawid i Rafał, rozpoczynamy nabór do kategorii wiekowych: skrzat, żak, orlik i młodzik, więc szkoleniem objęte są wszystkie dzieci w wieku 4 - 12 lat!

16 - 21 sierpnia obóz letni orlików i młodzików w Zakopanem

3 września - udział w Turnieju Kogucika w Stróżach!

7 września - pierwszy mecz skrzatów - towarzysko w Tęgoborzy

Wrzesień i Październik - każda kategoria rozgrywa mnóstwo meczów ligowych i towarzyskich. Sprawnie funkcjonuje drużyna żaków prowadzona przez trenera Rafała oraz drużyny orlików i młodzików.

19 listopada - Żaki na turnieju halowym w Niepołomicach

26 listopada - inauguracja Ligi Popradzkiej w której występuje drużyna orlików i żaków. Rozgrywki zakończą się w marcu.

27 listopada - inauguracja Halowej Ligi Skrzatów w Nowym Sączu. Nasza drużyna występuje pod okiem trenerki Beaty, która współpracuje z maluchami od początku października

1 grudnia - sparing młodzików z Turbaczem Mszana Dolna

8 grudnia - sparing młodzików z Akademią Sandecja 2005

10 grudnia - 70 osobowa grupa "Uranowców" na derbach Wisła - Cracovia

13 grudnia - sparing orlików z Dobrzanką

22 grudnia - sparing młodzików z Halnym Kamienica

17 - 28 grudnia - występy w Halowych Mistrzostwach Podokręgu w Limanowej. Każda drużyna solidarnie awansowała do finałów, które odbędą się początkiem stycznia 2017 roku!

Poza opisanymi wyżej wydarzeniami drużyny żaków i orlików uczestniczą w halowej lidze zorganizowanej przez APMT, średnio co 2 tygodnie w okresie zimowym rywalizujemy z drużynami z powiatu limanowskiego.

Tak było w minionym roku patrząc na kwestie sportowe. Jest jeszcze wiele aspektów, nie ujętych w powyższej publikacji. Przede wszystkim szczere podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali stroje wszystkim zawodnikom, oraz dofinansowali zakup dresów - Pani Agata i Robert Sajdak, Pan Henryk Dyrek, Pani Anna i Mariusz Powroźnik, Pani Danuta i Dariusz Wielocha oraz firmom, które umożliwiły nam organizację turnieju GORCZAŃSKA CUP - na pierwszym planie z tytularnym patronem Gorczańska - Józefem Morzywołek, TRAKTOR4X4 - Mirosław Morzywołek, a także Ci wszyscy, którzy wsparli tą działalność.

Organizacyjnie jak i finansowo zawsze mogliśmy liczyć na Panią Wójt Czesławę Rzadkorz, która znała  potrzeby klubu i wspierała jego działania. Ukłon też w kierunku dyrekcji szkoły podstawowej w Świdniku oraz dyrektora gimnazjum w Łukowicy - Pana Leszka Lisa! Dzięki Wam możemy zapewnić wszystkim dzieciom odpowiednie warunki do treningów w okresie zimowym!

Za pomoc m.in w organizacji turnieju dziękuję też prezesowi klubu - Bogdanowi Łuczkowskiemu, życząc przy okazji dużo zdrowia!

Kończąc tym, od czego być może powinienem zacząć dziękuję Wam - zawodnikom (a jest Was już 100! ) za udział w zajęciach, doceniam wkład najbardziej zaangażowanych sportowców. To wiele wyrzeczeń i czasu wolnego, ale gwarantuję Wam, że w przyszłości nie będziecie żałować! :)

Rodzice natomiast, Wam dziękuję za dobrą współpracę z trenerami oraz szanuję czas, jaki poświęcacie dzieciom na rozwój ich pasji. Za współpracę dziękuję też trenerom, bez których tak liczna grupa z pewnością by nie funkcjonowała.

Rok 2017 będzie jeszcze lepszy, już na chwilę obecną zaplanowane są wyjazdy na kilkanaście turniejów, sparingów. A przecież już początkiem lutego czeka nas zgrupowanie w Rytrze! Udział w trwających ligach, nadchodzące rundy rewanżowe w ligach podokręgu, później mistrzostwa Deichmanna i "wisienka na torcie" czyli wyjazd młodzików na 9 dniowy turniej Gothia Cup do Szwecji! To tylko pierwsze miesiące, a co będzie dalej okaże się już wkrótce!

Ze sportowym pozdrowieniem, Tokarczyk Mariusz.

autor: ~limanovianin 2017-01-08 19:32:03

avatar w młodych widać potencjał ale seniorzy i juniorzy ... tragedia .. Z pozdrowieniami dla P. Biskupa który nie umie dogadać się z zawodnikami i obraża się o byle co :0 odeszłem i nie żałuje bo Uran to dno :)