Strona klubowa

Aktualności

Sobotnie granie na Deichmannie!

• autor: Grzybinho_22, 2016-05-08 11:41

W sobotę 7 maja udaliśmy się do Nowego Sącza by rozegrać kolejne mecze w ramach turnieju Deichmann Cup 2016.

Brazylijczycy osłabieni w tym dniu z powodu braku Fabiana między słupkami, mimo to udało się osiągnąć plan minimum a swoich sił w bramce próbowali Maciek Sułkowski i Hubert Lipień.

Pierwszy mecz z Anglią rozpoczął się korzystnie dla nas, bowiem Maciek Wielocha jako pierwszy pokonał bramkarza rywali. Radość z prowadzenia nie trwała zbyt długo, Anglicy odpowiedzieli celnym strzałem z dystansu. Po zmianie stron gra była wyrównana ale decydujące trafienie należało do zawodników z wysp. Przegrywamy 2:1.

W drugim spotkaniu zagraliśmy z drużyną Szkocji. Tracimy bramkę jako pierwsi, do wyrównania doprowadza Bartek Morzywołek. W drugiej połowie wynik podwyższa Maciek Wielocha i Waldek Zieliński, w ostatniej minucie tracimy jeszcze bramkę ale po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa 3:2 cieszą się Brazylijczycy.

Do zakończenia rozgrywek "ligowych" pozostały jeszcze 3 spotkania. Ciekawie zapowiada się mecz z obecnym liderem (Polską) a także z drużyną Orkana Szczyrzyc występującą w barwach Hiszpanii. Zagramy też z Kamerunem, bardzo ważne by nie zlekceważyć rywali i zagrać jak najlepsze spotkanie.

Trwa bowiem walka o play-offy turnieju które odbędą się 5 czerwca. Udział w tej fazie mamy już wprawdzie zapewniony ale im wyższe miejsce zajmiemy w obecnej tabeli tym (teoretycznie) ze słabszą drużyną zmierzymy się w 1/16 finału.

Szwedzi grali ze Szkocją oraz z Hiszpanią. Pierwszy mecz mógł się podobać. Dużo walki i zaangażowania, jednak pechowa bramka w ostatniej minucie meczu zadecydowała o porażce 1:0. Warto wyróżnić Karola Dąbrowskiego który zostawił bardzo dużo serca na boisku i dzielnie pracował w defensywie przez pełne 20 minut.

W starciu z Hiszpanią nie było już tak kolorowo. Udało nam się strzelić bramkę, dokładnie dokonał tego Łukasz Gotkowski ale przeciwnicy odpowiedzieli siedmioma trafieniami.

Szwedzi w walce o punkty zagrają jeszcze z Australią, Danią i Kamerunem. Jeśli chłopakom nie braknie takiej determinacji jak w spotkaniu ze Szkocją możemy sprawić niespodziankę.

Oprócz meczów o punkty obie ekipy będą rozgrywać mecze towarzyskie z drużynami z grupy 1 i 2.