Strona klubowa

Aktualności

Sparingowa porażka na podhalu !

• autor: Grzybinho_22, 2013-08-04 20:29

Seniorzy Uranu dzisiaj od godz. 18:00 grali towarzysko z czołową drużyną A klasy podhalańskiej - Lubaniem Tylmanowa na ich obiekcie.

Drużyna z Łukowicy uzupełniona była dzisiaj w dużym stopniu juniorami. Zagrali:

Zaremba Daniel

Tokarczyk Mariusz, Górski Bartłomiej, Król Artur, Jodłowski Andrzej, Bodziony Marcin

Stachoń Dawid, Bodziony Łukasz, Dulański Szymon, Hejmej Dawid

Klag Patryk, Dulański Mateusz, Zawodnik Testowany 1

Uran po raz pierwszy w historii zagrał mecz na boisku ze sztuczną nawierzchnią, czego nie można powiedzieć o gospodarzach którzy korzystają z tego typu obiektu na co dzień.

Mecz rozpoczął się dobrze dla przyjezdnych. Przez pierwsze 20-25 minut Uran stworzył sobie nieco więcej sytuacji podbramkowych, najczęściej piłka uderzona w długi róg mijała o centymetry słupek. Pod koniec pierwszej połowy Tylmanowianie doszli do głosu, ale Magik nie dał się zaskoczyć. Do przerwy bezbramkowy remis, chociaż bliżej prowadzenia goście.

Po zmianie stron zawodnicy Lubania rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już druga akcja, przeprowadzona w dynamiczny sposób prawym skrzydłem dała podhalańczykom prowadzenie. Rajd tuż przy linii bocznej, płaskie dośrodkowanie i napastnik końcem buta na wślizgu pakuje futbolówkę do siatki Zaremby! 1:0 !

Drugie trafienie, kilkanaście minut później. Ofensywna akcja Lubania środkiem boiska, prostopadłe zagranie i zawodnik z 11 metrów uderza obok bezradnego golkipera, 2:0!

W odpowiedzi Uran. Dobre podanie na 40 metrze od bramki Tylmanowej otrzymał zawodnik testowany, który nie zmarnował swojej szansy, minął bramkarza i pewnie umieścił piłkę w siatce! 2:1 !

Zaledwie kwadrans później na 3:1 podwyższyli gospodarze. Rzut wolny w okolicach 20 metra, gracz decyduje się na bezpośrednie uderzenie. Mocno posłana piłka w długi róg odbija się jeszcze od słupka tuż nad murawą. Bardzo ładne trafienie !

Na kilka minut przed końcem padła ostatnia już bramka tego meczu. Kolejne prostopadłe podanie, również środkiem boiska. Niepewne wyjście naszego bramkarza wykorzystał napastnik naszych rywali i zdołał zmienić tor lotu piłki, którą z najbliższej odległości w pożądane miejsce skierował kolega z drużyny, 4:1.

Z przebiegu całego spotkania A klasowy Lubań Tylmanowa odniósł zasłużone zwycięstwo, chociaż z pierwszej połowy możemy być zadowoleni. Przede wszystkim szybka i techniczna gra cechowała dzisiaj gospodarzy. Nie można tego powiedzieć o naszej ekipie, chociaż powodem do zadowolenia jest fakt, że potrafiliśmy stworzyć kilka ładnych akcji. W naszych szeregach nie zabrakło też ambicji. Mecz był twardy z obu stron ale jak najbardziej fair. Dziękujemy za sparing, życzymy powodzenia w lidze !

Dla podopiecznych trenera Bodzionego był to drugi sprawdzian przed startującymi 25 sierpnia rozgrywkami B klasy limanowskiej.

W piątek w ramach treningu na boisku w Świdniku seniorzy zagrali towarzysko z występującą w A klasie limanowskiej Słomką Siekierczyna. Wynik jak i gra zaskakująco na duży minus.

Uran - Słomka 1:9 (0:6)

Skład:

Bodziony Marcin

Gamoń Marcin, Zawodnik Testowany 2, Górski Bartłomiej, Bodziony Bartosz, Król Artur

Dulański Szymon, Dulański Mateusz, Hejmej Dawid, Urban Radosław

Mamala Dawid, Klag Patryk, Stachoń Dawid

Wciąż trener nie ma do dyspozycji wszystkich zawodników, stąd też ciężko powiedzieć w jakiej formie jest Uran który zobaczymy jesienią na boiskach B klasy.

Planowane sparingi: 10/11 sierpnia, 15 sierpnia, 18 sierpnia